Стивън Къри отбеляза най-високите за сезона 60 точки при загубата на Уориърс със 141-134 OT от Хоукс
AP News | 2024-02-04 | 05:32:19

АТЛАНТА (AP) — Стивън Къри отбеляза най-високите за сезона 60 точки при загубата на Голдън Стейт със 141-134 в продължението от Атланта в събота вечерта, като Трей Йънг вкара 35 точки, за да помогне на Хоукс да надживеят Уориърс.

Къри имаше осем точки в продълженията, за да завърши само на две точки от рекорда си в кариерата от 62 у дома срещу Портланд на 3 януари, 2021. Той беше 22 от 38 удара от игра, уцели 10 от 23 тройки и изпълни всичките си шест наказателни хвърляния.

Дежунте Мъри вкара последните седем точки в серия от 11-0 за отвори продълженията за Атланта и завърши с 19 точки. Onyeka Okongwu отбеляза 22 точки в кариерата си и 16 борби за сезона, а Jalen Johnson отбеляза 21 точки.

Къри вкара 22 точки през четвъртата четвърт, включително скок за зелена светлина 14 секунди до края. Мъри отговори със скок от линията за наказателни удари, за да изравни. Къри пропусна скок в последната секунда, за да го изпрати в продължения.

Хоукс се възползваха от домакинството си от шест мача, за да спечелят четири поредни мача, отговаряйки на най-добрия им период от сезона. Те са 4-1 на домакините.

Навлизането в четвъртия период беше равен на 89. Къри вкара първите два коша за Голдън Стейт от последния период и след това даде преднина на Уориърс със 105-104 с 3 точки.

Поредицата от осем поредни мача на Джонатан Куминга, отбелязващи повече от 20 точки за Голдън Стейт, приключи когато той отпадна с 16 точки при 1:06 оставащо време в редовното време.

Йънг и Лестър Кинонес от Голдън Стейт, който вкара 17 точки, размениха дълги 3, за да завършат първата четвърт. Йънг потопи 27-футов с по-малко от 2 секунди до края на периода. Уориърс бързо подадоха топката към Кинонес, който отправи удар от половината игрище, за да победи зумера.

Гардът новобранец на Голдън Стейт Брандин Подзиемски изглежда нарани десния си крак, когато се приземи неудобно, опитвайки се да избегне фаул срещу Йънг в края на първия период. Подзиемски накуцва извън корта, беше ескортиран до съблекалнята и върнат през втория период.

Нападателят на Хоукс Садик Бей, който изкълчи левия си глезен в първото полувреме при победата със 129-120 над Финикс в петък вечер и го направи не играе през второто полувреме, беше отстранен преди мача. Треньорът Куин Снайдер преди мача „Това не е нещо, което трябва да го държи наш за продължителен период от време.“

Гарисън Матюс започна в нападател, като Бей не беше на разположение и Де’Андре Хънтър (дясно коляно) беше ограничен. Хънтър вкара шест точки за 16 минути.

Нападателят на Уориърс Дарио Шарич (болест) пропусна втория си пореден мач. Треньорът Стив Кер каза, че Шарич може да се присъедини към отбора за следващия му мач в Бруклин.

СЛЕДВА:

Уориърс: Продължете пътуването с пет мача в Бруклин в понеделник.

Хоукс: домакин на Лос Анджелис Клипърс в понеделник, за да сложат край на домакинство от шест мача, най-дългото им на сезона.